Голема сообраќајка – Комбе на Царина превртено на местото каде загина Младенов (Фото)


Голема сообраќајка се случила рано утринава на автопатот од Петровец кон Скопје. Комбе со ознаки на македонската Царина се превртело на кров.

Превртеното возило на среде автопат предизвика застој во сообраќајот. Сообраќајката се случила на истото место каде што загина новинарот Никола Младенов.

Нема информација што ја предизвикало несреќата и дали има повредени.

IMG_4134 IMG_4135 IMG_4136 IMG_4137 IMG_4132 IMG_4133

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1