Разбиена мрежа за шверц на бебиња меѓу Грција и Бугарија


Грчката полиција разби мрежа за недозволена трговија со бебиња кои биле купувани од Бугарки со цел посвојување во Грција, јави БТА

bebe555
Уапсени се четворица Грци и двајца Бугари вчера во градот Трикала во централна Грција.

Тие се осомничени дека се вмешани во продажба на 11 бебиња на семејни двојки кои сакале да ги посвојат.

Осомничените ја презеле грижата за жените за да родат во грчки болници.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1