Се вљубиле на одмор и стапиле во брак – таа има 77, тој 21 година (Фото)


Британката Дороти Симс (77) отишла на одмор во Тунис и се вљубила во келнерот, 21 годишниот Рафа. Правев се да го одвлечкам во хотелската соба – вели Дороти. Но бракот не траел долго, откако Рафа не добил дозвола за влез во Велика Британија…

Својата приказна Дороти ја раскажа за серијалот „Се омажив со келнер: Љубов на сонце“ кој се прикажува на  ITV.Screenshot_51

– Имаше силна привлечност меѓу нас веднаш штом се запознавме. Јас не иницирав ништо, тој ми испрати писменце со кое ме покани на кафе. И реков на сестра ми – што бара тој со мене на кафе, стара баба, кога има толку млади „пилиња“ околу себе… – се сеќава Дороти.

Следувал период на романтични денови во кој Дороти и Рафа решиле да стапат во брак. Тоа и го сториле, но Рафа не добил дозвола за престој во Велика Британија.  Бракот на далечина не опстанал, а тој решил да побара работа во Саудиска Арабија. Дороти е неутешна!

– Кога сакате некого и тоа ќе заврши, болката не поминува. Многу плачев. Имам многу среќни сеќавања. Шетавме по плажата… ах тој е толку романтичен маж! – вели Дороти.71297_1_630x0 71296_2_630x0

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1