Размислете добро пред да објавите фотографии од децата на Фејсбук (ВИДЕО)


Сигурно се сеќавате на времето кога фотографиите од децата внимателно се чуваа во семејните фото албуми? Ова симпатично девојче ќе ве натера да се вратите на овој обичај…face kompjuter

Во ерата на напредокот на социјалните мрежи технолошкиот напредок, многу полесно е да овековечите некој драгоцен семеен момент и за само неколку секунди да го објавите на Фејсбук отколку да носите секаде фото – апарат, па да чекате фото студиото да ги изработи фотографиите кои потоа ќе ги ставите во албум.

Сепак, иако социјалните мрежи полека го земаат приматот над многуте аспекти од животот и понекогаш треба да се запрашаме како на тоа би можеле да гледаат најмладите.

Урнебесната реклама на Канон покажа како тоа изгледа, а и дефинитивно ќе се насмеете.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1