Разрешен началникот на петтата управа на МВР


Министерот Чавков на новинарско прашање одговори дека началникот на петтата управа Горан Грујовски е разрешен од неговата функција. Грујовски кој е осомничен во случајот Тврдина од страна на СЈО, го прекинал боледувањето, се вратил на работи но засега не прецизираат што точно ќе работи следно во МВР.

– Сѐ уште немаме информација на која функција ќе биде распореден – велат од одделението за односи со јавност на МВР.

mvr-zgrada

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1