Новинарот кој прв го виде унаказеното тело на Јелена раскажа за хоророт


Поминаа речиси четири месеци од почетокот на истрагата за убиството на Ѕвездата на Гранд, Јелена Крсмановиќ Марјановиќ. Конечно се одмотува приказната за монструмот кој предизвика страв и паника не само во Србија, туку и во регионот.jelena55

Најновите моменти од истрагата ги пренесува ТВ Пинк. Новинарот кој прв ја видел Јелена, раскажува каква била унаказената пејачка.

– Главата и беше буквално смачкана, беше тешка и морбидна сцена. Навистина беше страшно, вели новинарот Младен Мијатовиќ за Пинк.

Тој вели дека е добро што не се апси некој по секоја цена, туку се чека убиецот, за кој полицијата долго време има сознанија, но го чека вистинскиот момент.

Сепак, без конкретни докази убиецот не може да биде фатен.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1