Реал Мадрид – Манчестер Јунајтед, Милан – Барса во 1/8 финалето од ЛШ


uefa-clРеал Мадрид – Манчестер Јунајтед, Милан – Барселона и Арсенал – Баерн Минхен се најинтересните 1/8 финални двојки во Лигата на Шампионите.              

Денешната ждрепка за 1/8 финалните натпревари од Лигата на Шампионите донесе неколку интересни двојки.

Реал Мадрид против Манчестер Јунајтед, исклучително интересен дуел помеѓу старите пријатели Жозе Мурињо и Сер Алекс Фергусон. Милан немаше многу среќа, повторно ја доби Барселона која е најголемиот фаворит за трофејот оваа сезона.

Лига на Шампиони 1/8 финале:

Галатасарај – Шалке

Селтик – Јувентус

Арсенал – Баерн Минхен

Шахтјор – Борусија Дортмунд

Милан – Барселона

Реал Мадрид – Манчестер Јунајтед

Валенсија – ПСЖ

Порто – Малага

24fudbal.com.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1