Реклама за Фиќо хит на интернет – мајчински рап (Видео)


Ах тоа мајчинство – глумицата Рејчел Донован во новата реклама за Фиќо рапува и зборува за мајчинството. Рекламата за “Fiat 500 L” стана вистински хит на интернет.

reklama ficoУпатена е до преуморните мајки на кои им треба одмор.

,,имав дизајнерска софа, сега се ми лепи по дома,,

Песната за рекламата со наслов “In the Motherhood” прво била одбиена но кога директорот на ФИЈАТ ја чул неговата сопруга добила напад на смеење кога ја видела рекламата одлучил да ја одобри. Поставена е на YouTube на 13. декември и досега има 2,3 милиони прегледи.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1