Рекордно ниски температури утрово во Македонија


Берово повторно беше најстудено во земјава, а постудено и во однос на мерењата на истото место претходните денови. Денешниот минимум беше -21,8°С на мерното место на УХМР во Берово.

Од утре се очекува да „попушти“ студот во утринските часови.

Целосната листа на измерените минимални температури межете да ја погледнете на насловната фотографија.min_24-01-2016-640x371

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1