Резултатите од ДНК анализата на Дениса пристигнаа во Скопје


Резултатите од ДНК анализата на телото за кое постои сомневање дека можеби е на исчезнатата прилепчанка Дениса Маркоска веќе се во Скопје, дознава Press24 од полициски извори.denisa brod

Според информациите на Press24, резултатите се во Македонија, но ќе им бидат соопштени прво на нејзините родители. Неофицијални, родителите на Дениса уште вчера биле повикани денеска да дојдат во Скопје.

Дениса Маркоска веќе неколку недли се води како исчезната откако последен пат беше идена на бродот на кој работеше во близина на Крит.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1