Рибар уловил двобоен рак – Фото


Рибар од Massachusetts уловил необичен улов и по малку застрашувачки. Ракот го уловил на ноќта на вештерките и затоа се извадил од памет.

Според аквариумот во Бостон ракот е женски и е половина портокалов половина црн, а линијата е совршена на средина на телото на животното. Тврдат дека ова е ретка појава која ја има еден на 50 милиони ракови.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1