Роденденски желби: Црвенковски дуваше свеќички – Јанкуловска посака победа со Хрватска


12 октомври – роденден на министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и на лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски. Кои им се роденденските желби?

Јанкулоска денеска полни 37 години – роденднеска желба и е да ја победиме Хрватска.

„Немам некоја посебна желба, да ме служи здравјето мене и моите најблиски и вечер да ја победиме Хрватска во фудбал“ – изјави Јанкулоска за Плусинфо.

 

Лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски, пак денеска го слави својот 50-ти роденден.

Роден на 12 октомври 1962 година во Сараево.

На фејсбук се појави фотографија како 50 годишниот екс премиер и претседател дува свеќички – што ли желба си посакал???

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1