Фото: Бранко Црвенковски со виски и свеќички си го прослави роденденот


На фотографијата која се појави на фејсбук се гледа лидерот на СДСМ како се подготвува да дува свеќички.

Црвенковски полни 50 години – па и на тортата има свеќички со бројот 50.

Околу него -Чаша во која наликува дека е алкохол, најверојатно Виски,  потоа сад полн со – бадемчиња ли се, лешници ли се, цигари, по некој подарок зад него и сокриен пепелник на десниот долен агол од фотографијата.

Бранко Црвенковски си го прослави роденденот. Останува да погодуваме што си замисли лидерот на опозицијата за својот 50 роденден.

Поради реакција од авторот на фотографијата и немањето авторски права за истата, принудени сме да ја отстраниме фотографијата сликана на приватен настан.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1