Родители монструми – 1 год го мачеле и изгладнувале 4 год детенце – јадел само сол


Британците Маглдалена Лужак (27) и Маријус Крезолек (33) една година го држеле затворено во соба 4 годишниот син Данијел Пелке. Детенцето го тепале, малтретирале а цела година му давале да јаде само сол.

danijel-pelke_1356170620_420x0Родителите беа уапсени во март годинава, а на вчерашното судење се открија грозоморните детали. Детенцето почина откако беше хоспитализирано бидејќи црниот дроб и бубрезите му биле уништени од солта која ја јадел.

Родителите детето го држеле заклучено во собата од јануари 2011, детенцето се здобило со сериозн повреда на главата па мајката немала избор и го однела на лекар, така и е откриен случајот. Данијел без свест е донесен во болница во Бирмингем каде лекарите констатирале и бројни други повреди на неговото мало тело. Обдукцијата покажала дека детенцето починало од повредите на главата, но имал и скршеници на рацете, расекотини и модринки по целото тело.

Парот ја негирал вината. Сега им се суди за малтретирање и занемарувањена детето. Им се заканува казна од 20 години затвор.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1