Родители внимавајте: Педофили демнеат на позната детска компјутерска игра


Шестгодишно момче кое играло Мајнкрафт примило серија сексуални експлицитни пораки од непознат маж. Пораките биле говорни и пишувани, тврди таткото на детето кој случката ја пријавил во полицијата во Кливленд.
pp

Работата да биде полоша, момчето боледува од Аспереров синдром.

– Живеам сам со синот и не можам  да бидам со него сите 24 часа. Го оставив сам во соба на половина час и сите пораки стигнале во тој период. Бев во приземјето и слушнав машки глас. Знаев дека нешто не е во ред, затоа што син ми ми рече да не влегувам и да не ги гледам во играта, раскажа таткото, јави „Дејли Мејл“.

Тој вели дека лицето кое ги испраќало пораките мислело дека комуницира со мало девојче, а секоја порака била подегутантна од претходната.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1