Русија затвори 600 сајта – подучувале на самоубиство


no_internetРусија затвори околу 600 сајта кои биле полни со детални информации за можни начини на извршување самоубиствo.

– Ние дејствуваме по декрет на владата за отстранување на информациите за начини за вршење самоубиство, достапни на интернет. Беше донесена одлука за затворање на 594 сајта – соопшти раководителот на Роспотребнадзор, Генадиј Онишенкo.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1