Русите го нападнаа Пентагон


Група руски хакери успеале да упаднат во компјутерскиот систем на Министерството за одбрана на САД, објави американската телевизија ВАЈС Њуз.hakeri1_1362838026_670x0

Потврдувајќи го хакерскиот упад, американскиот секретар за одбрана Ештон Картер изјави дека нападот бил навремено блокиран.

Според Картер, засега не се познати мотивите на хакерите за овој напад врз системот на Пентагон

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1