Руски експерти: Македонија ќе е Албанија до 2035-та година


Во анализа која ја направиле руски експерти според документи од американската ЦИА, се вели дека картата на Европа значително ќе се промени до 2035-та година

ruska-mapa-nove-tyjhnrjrtevrope-400x266Според анализата, западниот дел од Македонија ќе се присоедини кон Албанија до 2035 година, а воедно ќе се присоединат и делови од Косово, со што ќе биде создадена Голема Албанија.

Според анализата Србија и Хрватска ќе си ја поделат Босна и Херцеговина.

Исто така, сериозни промени ќе има и во Шпанија, Франција, и во Велика Британија.

– Територијата на Босна и Херцеговина ќе биде поделена помеѓу Србија и Хрватска. Полска ќе треба да се откаже од дел од територијата, по серијата договори меѓу Русија и Германија, а Белорусија ќе исчезне , се вели во анализата која ја објави рускиот весник Ескпрес.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1