Сакам да ги гушнам – водителите низ солзи проговорија за смртта на болничарката на Кејт (Видео/Фото)


Мел Грид и Мајкл Кристијан, австралиските радио водители кои ја излажаа медицинската сестра Хасаинта Салдан дека се кралицата и принцот Чарлс, прв пат после инцидентот се огласија во јавноста во  емисијата ,,Tonight,, на австралиската телевизија ,,Channel Seven,,

Тие низ солзи изјавија дека неможат да престанат да мислат на она што се случило и дека се требало да биде само шега. Мел призна дека добро се сеќава кога и кажале за самоубиство и прво што помислила е дали е мајка.

,, Единствено што сакам е да дојдам до нив, да ги прегрнам и да им кажам дека ми е неизмерно жал,, изјави Мел.

,, ние не ни имавме намера да дознаеме каква е состојбата на Кејт, тоа не не ни интересираше, сакавме да се чујат нашите британски акценти и глумењето некои 30 сетина секунди ништо повеќе,, изјавил водителот.

Тие двајца се супсендирани, а укината е и спорната емисија ,,хот 30,, а управата на радиото 2 Day FM изјавила дека ги забранила сите шеги од овој тип.

Таа и нејзиниот колега во моментов се под надзор на психијатар бидејќи навистина тешко ја поднесуваат целата ситуација и фактот што се тие инволвирани.

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1