Сакате да ве има на филм – Се бараат статисти за филмот на Шербеџија „Ослободување на Скопје“


За потребите на снимањето на филмот „Ослободување на Скопје“ во режија на  Раде Шербеџија, кој ќе започне со снимање на 31.октомври на повеќе локации низ Македонија, ќе се одржат отворени аудиции за статисти од сите возрасти.rade serbedjija

 

Во Скопје аудициите ќе се одржат на 16 и 17 октомври од 12:00-20:00 часот во просториите на МКЦ. Во Велес на 18 октомври од 12:00-20:00 часот во просториите на НУЦК Театар „Јордан Хаџи Константинов Џинот“ и на 19 октомври од 12:00-20:00 часот во просториите на Домот на културата-Битола

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1