Страв во Србија: Манијак во училишта, намамува деца во автомобил


Средовечен маж во четвртокот се обидел во својот автомобил да пикне неколку деца додека стоел паркиран пред Основното училиште Коле Рашиќ во Ниш, потврдија од полицијата.dete pedofil

Овој инцидент е пријавен во полиција и интензивно се трага и по автомобилот и по возачот, кој очигледно немал добри намери.

Училишниот полицаец разговарал со децата, а полицијата го прегледувала и видео надзорот.

Српските медиуми јавуваат дека ова не е прв случај маж да намамува деца во возило. Сличен случај се случил и пред една година пред друго основно училиште.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1