САМОУБИСТВО: Познатиот актер се фрли од мост (ФОТО)


Моделот и телевизиски актер, Сем Сарпонг почина во понеделникот во болница во Пасадена од последици од скок од мост во Јужна Калифорнија.colorado-st-bridge-pasadena_thumb_medium500_333

Од канцеларијата на судскиот вештак во Лос Анџелес велат дека случајот е под истрага како можно самоубиство, но официјалната причина за смртта ќе биде позната по токсиколошките резултати.

Полицијата од Пасадена соопшти дека мажот скокнал од мостот по седум часови разговор и наведувања да се симне.stream_img_thumb_medium500_281

Сарпонт (1975) имаше помали улоги во филмовии и серии како што се „Bones“ и „Boston Public“, а како модел работеше за Томи Хилфингер и други модни брендови

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1