Сан Антонио заитенресиран за Мекејлеб


Најдобриот македонски кошаркар, Лестер Бо Мекејлеб, би можел кариерата да ја продолжи во професионалната американска кошаркарска НБА лига, откако јавно за неговите услуги се произнесе тимот на Грег Поповиќ, Сан Антонио Спарс.

Едиствена пречка би претставувала високата оштета која што ја бара Сиена за натурализираниот Македонец. Доколку Бо Мекејлеб сака да се пресели во НБА лигата ќе треба сам да си ја плати оштетата. Покрај Сан Антонио Спарс, интерес за Мекејлеб покажаа и Уникс Каза и Фенербахче, екипи за кои што нема да претставува проблем високата парична оштета која ја бара Сиена.

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1