СДСМ: Катица Јанева ниту била, ниту е наш член


Катица Јанева ниту била, ниту е член на СДСМ, реагира Социјалдемократскиот сојуз.katicajaneva

„Центарот за лаги и манипулации на Никола Груевски се обидува да го теши членството кое се повеќе е нервозно и ја изуби довербата во фамилијата. За сите злодела, криминалнците од власта ќе одговораат“, се вели во соопштението.

Дневник објави дека специјалната обвинителка Јанева имала партиска книшка од СДСМ потпишана од поранешниот партиски претседател Бранко Црвенковски.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1