СДСМ пред протестот ќе ги пука и бомбите за Смилковско, Никола Младенов и името


Слуачите со смртта на Никола Младенов, петкратното убиство кај Смиљлковско езеро за Велики петок,  прашањето за името, се очекува да бидат главните теми на прес конференциите на СДСМ во следниот период, барем според она што го најави неодамна на прес конференција лидерот на СДСМ Зоран Заев.

Заев најави дека на 17. мај во Македонија ќе се организира најмасовниот протестен митинг во историјата на Македонија.zaev sudenje 2

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1