Се апси низ Македонија – во тек неколку акции на МВР


Afrikanka-uhapšenaПолицијата спроведува повеќе полициски акции на разни локации во земјава.

Според првичните информации се апсат шверцери на дрога, оружје и цигари.

Повеќе детали за акцијата, колку лица се уапсени и што е запленето МВР најавува во текот на денот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1