Се апси низ Скопје – полицијата апси за злоупотреба на нафта во училишта


Во моментов во тек е голема полициска акција за апсење на повеќе лица осомничени као дел од организирана криминална група, јавува пресс24.

Спореди информациите на порталот лицата се осомничени за злоупотреба при набавките на нафта во училиштата. Дел од нив ќе одговараат и како одговорни лица во државни институции.

Акцијата се спроведува на повеќе локации во Скопје, меѓу кои и пред трговскиот центар Зебра во Капиштец во Скопје. Според првичните информации досега се уапсени 4 лица. Акцијата се уште трае.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1