Се бањале во базен полн со азот – завршиле во кома


zurka-porregergered-bazenaЗабава покрај базен во Мексико се претворила во вистински хорор откако организаторите по грешка испуштиле течен азот во водата.

За жал, седум лица се повредени и итно пренесени во болница, а едно момче паднало во кома.

Организаторите се обидувале да направат чад над водата, но не пресметале дека кога азотот ќе се спои со хлор се создава отровна и опасна материја.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1