СЕ ИСПЛАШИЈА: „Луфтханза“ и „Ер Франс“ нема да летаат над Синај


Двете најголеми европски авиокомапнии – германската „Луфтханза“ и „Ер Франс КЛМ“ одлучија да не летаат над Синајски Полуостров се додека не се утврдат причините за падот на рускиот патнички авион.

lufthanza2

Одлуката, како што наведуваат од две авиокомпании е поради безбедносни причини.

„Луфтханза“ има околу 10 летови кои поминуваат над Синајски Полуостров

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1