Се истури град и дожд: Скопје погодено од силно невреме (Фото/Видео)


Попладнево Скопје е погодено од силно невреме проследено со силен дожд.

На моменти паѓаше и град, а дополнително невремето е засилено од грмежи и силен ветер.

Улиците веќе се под вода.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1