Се истурила соја на патот – двајца завршија во болница (ФОТО)


 На автопатот во Карловац, Хрватска, од камион кој пренесувал соја се истурило долж патот, што било причина за голема сообраќајна несреќа во која има 2 повредени. Возачите изјавиле дека кога налетале на сојата немале никаква контрола над автомобилот кој само се излизгал од патот.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1