Барате работа? НАСА бара тестирачи на храна – пожелно помал IQ


Барате работа а отсекогаш сте скале да биде космонаут или пак сакате јадење, ова е навистина интересна шанса за вас.Поточно, НАСА бара тестирачи на храна, објави факултети.мк

 

Со оглед на фактот дека IQ –то е популарно деновиве ред е да се спомене дека во огласот на НАСА нема ограничување за IQ, веројатно е дека и што помал тоа подобро за оваа работа 🙂

Во нивниот оглас се следните услови факултетска диплома по биологија или физика, математика или информатика, искуство. Пушачи и оние кои не зборуваат Англиски не доаѓаат во предвид.

Откако ќе бидат избрани ќе минат 2 неделен тренинг. Платата е 5 000 евра.

Вселенската агенција бара кандидати кои би јаделе храна за космонаути. На кандидатите би им се служела вселенска храна во текот на симулирано патување на Марс. Во понудата се сува и инстант храна и конзервирана.

ќе се прати нивната реакција откако ќе јадат брашно, шеќер и сушено месо и дали ќе им создава проблеми, како би направиле здраво мени за астронаутите со намирници кои би можеле да ги конзумираат за време на подолг период.

научниците од Cornell i Hawaii-Mano за таа цел баррат шест лица кои би јаделе вселенска храна и би носеле вселенски одела во текот на 120 дена.

Краен рок за пријавување е 29 февруари

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1