Генијалец со IQ 156 се пријавил на огласот на Тодоров


 

Пристигнала првата апликација на огласот на министерот Тодоров за вработување на генијалци како негови советници. Според Министерството за здравство кандидатот доставил сертификат од МЕНСА international.

Генијалецот кој се пријавил има IQ 156.

-На апликантот му благодариме за интересот, а Министерството за здравство уште еднаш ги охрабрува сите заинтересирани, а кои ги исполнуваат критериумите, да се пријават на огласот, се вели во соопштението од МЗ.

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1