Се излеа Вардар кај Марвинци, сообраќајот во прекин


Поради излевање на реката Вардар на коловозот, сообраќајот на патниот правец клучка Марвинци – Гевгелија е во прекин, извести АМСМ пред малку.

poplava gevgelija

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1