Се капеа во злато, денес немаат за леб – како пропадна рајот на земјата


Ако внимателно ја погледнете картата на светот, таму некаде на половина пат меѓу Австралија и Хаваи, среде Тихиот Океан има една точка покрај која пишува Науру.

Науру е најмалата островска држава на светот, со површина од само 21 квадратен километар.

Но, нека не ве лаже големината – на ова минијатурно парче земја лежи неверојатна приказна

На следниот линк погледнете го видеото за приказната.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1