Се мачи со д`ткање, а пее со ангелски глас (Видео)


21-годишниот Лазаро Арбот, натпреварувачот од Американскиот Идол, со своето пеење го воодушеви жирито и ги освои срцата на публиката.

American-Idol-Lazaro-Arbos_Талентираниот Кубанец Лазаро Арбос почнал да д’тка уште своето рано детство. Поради својот „недостаток“, Лазаро никогаш немал пријатели, а при самото присетување на тој дел од животот, веднаш му потекуваат солзи.

Сепак, кога пее, неговото д’ткање исчезнува, а од устата излегува моќен глас. Со својата изведба на песната „Bridge Over Troubled Water“ успеа да го воодушеви жирито на Американскиот Идол.

извор – Идивиди

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1