Тројца скопјани претепале полицајци во Чаир


PolicijaSkopljeВчера на улицата „Цветан Димов“, скопјаните А.У.(37), А.З.(20) и А.Б.(46) физички нападнале двајца полицајци, удирајќи ги со тупаници и влечејќи ги за униформите.

Од МВР информираат дека причина за нападот е тоа што претходно полицајците го сопреле “Мерцедосот” со скопски регистарски таблички, во кое се возеле тројцата скопјани.

Набргу по инцидентот, лицата биле приведени во полициска станица – Кисела Вода. По целосно расчистување на случајот против скопјаните ќе следат соодветни поднесоци, информираат од полицијата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1