Се обесил 20 годишен фудбалер


Дваесетгодишниот Наил Машиќ, фудбалер на Градина од Сребреник во близина на Тузла, се обесил во гаражата на семејната куќа во местото Горни Моранци.

nail-masic-foto-fejsbuk-1392474805-445747Неговите роднини, пријатели, колеги и тренери се уште се во шок и не знаат што го натерало талентираниот фудбалер Наил да изврши самоубиство.

Според зборовите на тренерот, Машиќ бил еден од најталентираните фудбалери во овој крај, во сезоната 2012/2013 со Градина играше во Премиер лигата.

Со екипата на Градина повеќе пати бил шампион во јуниорска конкуренција, а благодарение на неговите погодоци, беа победувани и пореномирани клубови како Сараево, Вележ, Борац..

SetWidth678-nail-masic

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1