Се огласи сопругот на Беквалац: Ја потурнав за да не ме удри, а таа падна и се повреди


Сорпугот на Наташа Беквалац, некогашниот спортист и ИТ ескперт Лука Лазукиќ, пуштен е да се брани од слобода бидејќи обвинителстово не му одредило мерка за притвор.

Откако и нанесе повреди на својата сопруга Наташа Беквалац, тој на сослушувањето изјавил:

– дојдов од град и легнав да спијам. Во некој момент Наташа ми нашла некои пораки од три девојки. Почна да ја фаќа хистерија и ми се нафрли. Ја потурнав за да не ме удри. Во тој момент таа падна, изјавил Лука.

Тој моментално се наоѓа во станот на своите родители во Нов Белград, каде пред велзот на зградата е паркиран неговиот автомобил. Тој не сакал да излезе од станот, а неговиот татко не бил расположен за коментар пред камерите.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1