Се омажила за него од користољубие: Кога умрел доживеала шок, еве што наследила


Сандрин се занимавала со недвижности и точно знаела колку вреди Марсел. Одлучи да се омажи за него, но тоа што го доживеала не можела ниту да претпостави.

Имено, Марсел Амфу целиот свој живот го живеел едноставно. Неговата куќа немала ниту струја ниту вода. Тоа му овозможило да заштеди голема сума на пари.marsel-amfu-sandrin-udaja-nasledstvo-sok-foto-printskrin-yt-1494190438-1177855

Неговиот дом се наоѓал во Швајцарските Алпи, меѓу два луксузни ски ресорти, така што неговата вредност пораснала во текот на годините. Можеби не изгледал така, но бил и многу здрав човек.

Сакал да го сподели своето богатство со другите, па направил куќички на својот имот за роднините и пријателите, тука да живеат, а да не плаќаат кирија.

На 67 години не бил заинтересиран за жени, но ја запонал Сандрин Девијар, преубава 25-годишна парижанка.Соседите го предупредувале за неа. Му велеле дека одела по него само поради неговите пари. Сандрин се занимавала со недвижности и точно знаела колку вреди Марсел.

Луѓето ја забележале оваа двојка, модерна млада жена и грд стар човек.marsel-amfu-sandrin-udaja-nasledstvo-sok-foto-printskrin-yt-1494190590-1177853-119185
Изгледало дека таа го поткраднува, но Марсел не се секирал за тоа. Премногу уживал. Тие, и покрај неодобрувањето од заедницата во 2011 година се венчале. Сите се сомневале во неа, а по венчавката имале уште повеќе причини за тоа,

Продолжила да живее и работи во Париз, а Марсел го посетувала само кога имала време. По година дена брак, Марсел со двајца пријатели доживеал сообраќајна несреќа.

Останатите преживеале, но Марсел загинал. Селаните мислеле дека Сандрин е виновна за несреќата. На погребот таа плачела.marsel-amfu-sandrin-udaja-nasledstvo-sok-foto-printskrin-yt-1494190438-1177849

Момент подоцна, почнала да бара неговите станари да се иселат. Сепак на крајот испаднало дека Марсел имал едно изненадување. Им ги оставил колибите кои ги изградил на своите станари кои живееле во нив.

Парите им ги оставил на пријателите и на семејството. Сандрин не добила ништо. На крајот излегло дека навистина се омажила за него од корист, но Марсел воопшто не бил наивен како што го сметале другите.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1