Се отвори земјата и проголта 3 згради во Кина (Видео/Фото)


kina

Во кинескиот град Гуангџоу комплекс згради пропаднале во огромна дупка која одеднаш се отворила во земјата. За среќа, немало жртви, бидејќи зградите во моментот биле празни.

Дупката се отворила во близина на градилиште каде што работниците работеле на изградба на станица за метро, па локалните власти веруваат дека тоа било причината за уривањето на зградата.

Првата зграда се срушила во утринските часови, а другите три подоцна.

Дупката е со површина од околу 92 квадратни метри, длабока е околу девет метри и се чини дека се шири.

kina3kina2

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1