Се породи Хурем – Глумицата роди девојче (Фото)


Актерка Maryam Uzer , попозната во јавноста како Хурем од серијата Сулејман Величествениот , родила здраво бебе девојче кое ќе се вика Лара.

huremТаа на нејзиниот Фејсбук стави слика од рачето на нејзината ќерка , а под неа му заблагодарува на Господа за раѓањето на здравото бебе.

“Добредојде во овој свет, моја најдрага Larа Uzer ( 2014/02/10 . ). Фала му на Бога што те донесов на овој свет здрава. благодарам и на Семоќниот , бидејќи можев да те заштитам од моментот на раѓањето. ова е најголемиот дар . фала и на мојата блиска пријателка Ана , која беше со мене за време на породувањето. благодарам и на целото мое семејство и пријателите . исто така, сакам да ви заблагодарам и вам –  моите обожаватели, кои секогаш ми испраќавте позитивни мисли и љубов. ви благодарам многу “

merjem-uzerli-cerkica-porodaj-foto-fejsbuk-1392147055-443817

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1