Се породи жена тешка 272 килограми – докторите шокирани од големината на бебето!


Кога жената тешка 272 килограми дошла во болницата Perth’s King Edward Memorial, докторите не биле спремни за тоа што ќе се случи во текот на нејзиното породување.

Не било прв пат во таа болница да се роди бебе, но никогаш не се родило бебе тешко 18 килограми.debela-zena-640x341

Според зборовите на портпаролот на болницата, бебето било здраво и покрај својата неприродна големина.

Породувањето морало да се изведе со царски рез за да биде што побезболно за мајката и бебето.

Докторот кој ја породувал оваа жена на почетокот од породувањето мислел дека таа носи близнаци или тројка, па џиновското бебе било вистински шок!1debela-zena

-И претходно сум породувал морбидно дебели жени, но ова породување ќе го паметам додека сум жив. Бев убеден дека носи две или три бебиња, но не, тоа беше едно снажно дете. Верувам дека ќе стане неверојатен рагбист кога ќе порасне, изјави докторот.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1