Се прави мјузикл со песните на Тоше – МОБ бара таленти


Пријавете се и бидете дел од големото Балканско талент шоу, кое ќе ги донесе најталентираните кандидати на сцената на Македонската опера и балет.tose-mjizikl

Бидете дел од премиерната изведба на мјузиклот „ТАЈНО МОЈА“, во чест на Тоше Проески. Покажете ги вашите музички, актерски и танцувачки способности! Испратете ваши податоци (име, презиме, години на раѓање и место на живеење) на електронската пошта tajnomoja@mob.com.mk

Најдоцна до 15 ноември 2016 година.

За дополнителни информации јавете се на 077-729-449.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1