Се предаде македонскиот крал на местенките Христијан Илиевски!


Италијанската телевизија „Медиасет“ јавува дека денес на аеродромот „Орио ал Серио“ во Бергамо слетал и веднаш им се предал на полицијата, македонскиот „крал на местенките“ Христијан Илиевски.hristijan-ilievski-boss1

По три години бегство, Илиевски, кој е директно обвинет за местење на серија на натпревари во Италија изненадувачки самиот им се предал на карабињетите, кои веднаш го транспортирале во затворот во Кремона.

Како што го нарекува телевизијата, „циганскиот бос“ од Македонија рекол дека е спремен да соработува со полицијата и од поодамна потврдува дека заедно со 30 професионални фудбалери во Италија, местеле официјални натпревари во неколку лиги на „чизмата“.main1

Во полицискиот извештај се наведува дека Илиевски водел цела банда која ги контактирала фудбалерите пред нивните натпревари. Деновиве се очекува став на јавниот обвинител и нови детали околу долго годишниот случај со наместени натпревари на апенините.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1