Се самозапали маж од скопско Волково


Вчера година околу 14.20 часот во полициската станица „Чаир“, од екипа на итна медицинска помош било пријавено дека во село Волково Ж.У.(54) од Скопје со поливање на непозната течност се самозапалил.kliniki- brza pomos urgenten

Истиот се здобил со изгореници во пределот на главата и телото по што бил префрлен во градската болница „Св.Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош по што бил задржан за лекување.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1