Се сеќавате ли на репликата “Меси сине, меси“ – Вака сега изгледа Јагодинка (Видео)


Нејзината улога на пекарката Јагодинка Симоновиќ во филмот “Лажливо лето ’68“, сигурно многумина ја паметат.

Најмногу по сцената која го обележа култниот филм, кога Драгана Варагиќ и Славко Штимац имаат интимни односи во пекарата.

Mesi-mesi

– Улогата во “Лажливо лето 68’“, самата ја побарав од Горан Паскаљевиќ, но побарав и Јагодинка да пее мексиканска песна и да има нишки акцент. Зошто – не знам, но нешто во тоа ми се допадна. Штимац е одличен актер и пријател. Лесно е да се снима со него, затоа што нема опасност од баналност, истакнала неодамна актерката.

Погледнете како денеска изгледа Драгана Варагиќ.
dragana-varagic-jagodinka-foto-fejsbuk-1410005170-5631851

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1