Се сеќавате на страшната куќа во Црниче? Сега може да ја посетите преку 3Д проекција


Веројатно се сеќавате на страшната куќа во населбата Црниче, која беше срушена пред неколку години. Таа многумина ја нарекуваа „Куќата на стравот“, а причина за епитетот беше нејзиниот необичен изглед, кој несомнено асоцираше на оние куќи во кои се снимаат најстрашните холивудски филмови.kukja

Доколку никогаш не сте имале храброст да влезете и да прошетате од соба во соба, таа можност ја добивате преку оваа 3Д проекција.

Имате можност за денска и ноќна прошетка, но ние би ви препорачале да ја одберете ноќната.

Srekja.mk

 

Откриена клетвата фрлена на хорор куќата во Црниче

Урната ,,куќата на духови,, во Скопје

 

 

 

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1