Се што ви треба за слабеење се две лажици на ден од оваа мешавина


Главната состојка на оваа чудесна смеса е рен. Тој содржи многу витамини Б1, Б2, Б6, железо, витамин Ц, калиум, фосфор и магнезиум, и оваа смеса не може да му наштети на вашето здравје.
Потребно ви е:
sirup-1353914662-233979
125gr свеж рен, 2cm корен од ѓумбир, 3 лажици мед, 4 лимони и 2 лажички цимет

Начин на подготовка:

Во блендер ги ставате излупениот рен и корен од ѓумбир, а потоа додавате исцеден сок од лимон. Продолжете да блендирате околу 3 минути, а потоа додадете ги медот и циметот. блендирајте, додека смесата не стане хомогена, а потоа ставете го и чувајте го во пластична тегла.

Како да го користите:

Два пати на ден, пред јадење земајте по една лажица за сируп. По три недели користење, направете една недела пауза.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1