Се скарал со сопругата и го обесил синчето и себе (Фото)


si go obesil sinot

25 годишен Хрват кој се разделил со сопругата пред новогодишните празници, го обесил своето две годишно синче, а потоа се обесил и самиот.

Нивните тела биле пронајдени во шупата позади куќата

Имал 3 години помлада жена со потекло од Украина, со која до пред три недели живееле заедно во место покрај Чаковец.

si go obesil detetoОд тогаш сопругата со децата била кај родителите. Тој редовно ги посетувал. Последниот ден од 2012, поминал да ги земе децата кај себе. Ќерката сакала да остане со мајка си и тоа најверојатно и го спасило животот.

Нивна познаничка кажува дека се земале многу млади, тој имал 20, а таа 17 години. ,,Знаеја да се расправаат за пари, бидејќи тој немаше постојана работа – изјавила познаничката. Имале две деца, син од две години и четиригодишна ќерка.

– Е.еш таков роденден, кога сам мораш да пиеш – е последниот пост на профилот на фејсбук на овој Хрват.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1